بازی های بتل رویال چیست؟, بازی های Battle royale (قسمت 1)

بازی های Battle royale (قسمت 1) یک نظر بگذارید

بازی های بتل رویال چیست؟

این مقاله درباره ژانر بازی ویدیویی با نام Battle royale یا نبرد سلطنتی است

 

بازی Battle royale ( نبردی سلطنتی ) یک بازی ویدیویی چند نفره آنلاین است که بقای، اکتشاف و بازیابی عناصر بازی بقا را با آخرین بازی گیم پلی منسجم ترکیب می کند. بازی های Battle royale شامل تعداد زیادی از بازیکنان هستند که از ده ها تا صدها نفر شروع می شوند که از تجهیزات کمتری شروع می شوند و پس از آن باید همه مخالفان دیگر را از بین ببرند، در حالی که از “منطقه امن” خارج نمی شود، زیرا برنده آخرین بازیکن یا تیم است زنده است. نام ژانر از فیلم 2000 Battle Royale ژاپن گرفته شده است، که موضوع مشابهی از رقابت آخر بازی در منطقه ی کوچک است.

ریشه های ژانر از مدل های مختلف برای بازی های بزرگ بقا آنلاین مانند Minecraft و ARMA 2 در اوایل سال 2010 به وجود آمد. در پایان دهه، این ژانر به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد، با بازی های مستقل مانند میدان های جنگی Player Unknown Battle Ground (PUBG) ، Fortnite Battle Royale و Apex Legends که هر ماه چندین میلیون نسخه از آنها پخش شده است.

 

(Player Unknown Battle Ground (PUBG

بازی های بتل رویال چیست؟, بازی های Battle royale (قسمت 1)

(Battlegrounds PlayerUnknown (PUBG یک بازی چند نفره نبرد Royale است که توسط PUBG Corporation، شرکت تابعه Bluehole شرکت ویدیویی کره جنوبی منتشر شده است. 

در این بازی، تا 100 بازیکن بر روی یک جزیره پیاده میشوند  و برای خود سلاح و تجهیزات برای کشتن دیگران پیدا کرده ، در حالی که خودشان نباید کشته شوند. منطقه امن موجود در نقشه بازی در طول زمان کاهش می یابد و بازیکنان باقی مانده را به مناطق تنگ تر هدایت می کند تا مجبور شوند جلوی آنها را بگیرند. آخرین بازیکن یا تیمی که در آن قرار دارد، برنده می شود.

 

 Fortnite Battle Royale 

بازی های بتل رویال چیست؟, بازی های Battle royale (قسمت 1)

Fortnite Battle Royale یک بازی ویدیویی رایگان آنلاین است که توسط Epic Games منتشر شده است. یک بازی بقا با همکاری با عناصر ساختاری. بازی در ابتدا در تاریخ 26 سپتامبر 2017 برای مایکروسافت ویندوز، macOS، PlayStation 4 و Xbox One منتشر شد و پس از آن برای پلتفرم های iOS، Android و Nintendo Switch در سال بعد قرار گرفت.

مفهوم بازی شبیه به بازی های قبلی این ژانر است، 100 بازیکن در یک جزیره برای کمک به دفاع از خود در برابر بازیکنان دیگر است. بازیکنان می توانند به تنهایی (انفرادی)، با یک بازیکن دیگری (Duos) یا با گروهی تا سه نفر دیگر (Squads) مبارزه کنند. با پیشرفت مسابقات، منطقه قابل پخش در جزیره به تدریج تضعیف می شود، و به بازیکنان اجازه می دهد که اتاق های کمتری برای کار با آنها داشته باشند. آخرین بازیکن یا تیم زنده برنده مسابقه می شود. 

 

Apex Legends

بازی های بتل رویال چیست؟, بازی های Battle royale (قسمت 1)

Apex Legends یک بازی جنون نبرد رایگان به سبک Battle Royale است و توسعه یافته توسط Respawn Entertainment است و توسط Electronic Arts منتشر شده است. این نسخه برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در تاریخ 4 فوریه 2019 منتشر شد بدون هیچ گونه اعلام قبلی یا بازاریابی.

گیم پلی Apex از عناوین مختلفی از بازی های ویدئویی، از جمله سری Respanwn Titanfall، بازی های جنگی Royale، تیراندازان مبتنی بر کلاس و کسانی که دارای روایت های در حال رشد هستند، فیوز می کند.

 

 

امیدواریم از این مقاله لذت کافی رو برده باشید 🙂

منتظر قسمت دوم بازی های Battle Royale باشید…

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =