ولورین, ولورین :wolverine (قسمت اول)

ولورین :wolverine (قسمت اول) یک نظر بگذارید

Wolverine: نام ها .

ولورین (wolverine), لوگان (Logan),جیمز هاولِت (James Howlett), مرد پنجه‌ای (clawman)

Wolverine: فیلم ها

ولورین با بازیگری هیو جکمن در سری فیلم های X-Men از اولین فیلم (X-Men 2000) تا 17 سال بعد در فیلم (logan) حضور داشته است ؛ که البته رکورد جهانی بیشترین حضور در یک نقش را هم در گینس به ثبت رسانیده است.

Wolverine: قدرت ها و توانایی ها

سلاح اصلی و مشخص ترین قدرت او سه پنجه تیز از جنس فلز افسانه‌ای آدامانتیوم است که از هر دو دست او بیرون میاید. این پنجه‌ها در هر زمان به اراده ولورین از دستانش بیرون میایند. پنجه‌های ولورین علاوه بر استحکام ، مقاومت و سختی بالا، توانایی ایجاد جریان الکتریکی و جرقه را دارد . پنجه های او همچنین در برابر اشعه‌ای که از چشمان سایکلاپس ( از اعضای مردان ایکس ) بیرون میاید مقاوم است و به خود جذب میکند .
از دیگر توانایی های او به موارد زیر میتوان اشاره کرد :
قدرت زوددرمانی ( به معنی درمان سریع پس از هر گونه جراحت ) ،بویایی بسیار قوی که می تواند بوی هر شی و حتی بوی منحصر هر فرد را به طور جداگانه استشمام کند ، شنوایی و بینایی ابر انسانی که به او توانایی دیدن و شنیدن در فواصل بسیار دور را میدهد، مهارت بسیار بالا در هنر های رزمی و تکنیک ها و تاکتیک های جنگی از توانایی های او هستند.

Wolverine: پنجه های فلزی یا استخوانی ؟

لوگان از زمانیکه متوجه شد انسان جهش یافته است، تا سال ها بعد که ویلیام استرایکر در آزمایشگاهش تزریق فلز آدامانتیوم به بدن لوگان را انجام داد، پنجه هایی از جنس استخوان داشت ؛ اما آن عملیات تزریق باعث شد استخوان های او توسط فلز آدامانتیوم پوشانده شود که یک فلز قوی و ضد زنگ است اما از خود یک سم خطرناک و کشنده تولید میکند به طوری که تنها لوگان با قدرت زوددرمانی‌اش می تواند سم را تحمل کند.
عملیات تزریق همچنین حواس پنجگانه ولورین را بهبود بخشید. پس از پایان ماموریت آنها ولورین را WEAPON X نام بردند.

Wolverine: قتل یا گذشت ؟

با وجود اینکه تعداد کل قتل های او در تمامی فیلم های ایکس مِن 186 نفر بوده است و در اکثر اوقات با روحیه خشن و بی رحمانه دست به کشتن گروهی از افراد میزند اما لوگان در رابطه با دوستانش بسیار وفادار ، یاری کننده و قابل اعتماد است .
ولورین در فیلم ایکس من کلاس اول (x men first class) در صحنه های پایانی فیلم دست به کشتن جین گری (Jean gray ) یا همان ققنوس سیاه (Dark Phoenix) به دلیل تسلط نیروی ققنوس سیاه بر جسم جین گری میزند .
لوگان همچنین در فیلم اکس من : خاستگاه مردان ایکس (x men origins) در صحنات زیادی با برادرش در مبارزه است و آسیب های زیادی به هم میزنند . ولورین در کودکی اش پدر واقعی اش را ناخواسته به قتل رسانده است . اما با این وجود در بسیاری از صحنات شاید رحم و گذشت ولورین از کشتن و یا مجازات افراد و حتی دشمنانش هستیم . برای مثال در یکی از صحنات مبارزه لوگان با شینگن یاشیدا در فیلم (The wolverine) شاهد گذشت او از کشتن او در اولین صحنه هستیم. و یا در فیلم (x men origins)
در هنگامی که ولورین به کمک تزریق آدامانتیوم به استخوان هایش قدرتمند تر شده بود در مبارزه با وکتور یا همان دندان خنجری (sabertooth) بر او تسلط یافت و در حالی که پنجه های خود را زیر گلوی او فشار میداد از کشتنش صرف نظر کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =