باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان, باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان

باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان یک نظر بگذارید

باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان, باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان
                   انیمه باکوگان

 

باکوگان‌ها(爆丸) موجوداتی از دنیا‌های دیگر مانند وستوریا، نیثیا و گاندالیا هستند. همچنین اسم بازی‌ای که از این موجودات استفاده می‌کند نیز باکوگان می‌باشد. کلمه‌ی ژاپنی‌ای که برای این امر استفاده شده بصورت “گوی انفجاری” خوانده می‌شود.

انیمه
در زمان‌های خیلی دور یک نیروی اسرارآمیز به نام Code Eve برای اولین بار دو عدد باکوگان به نام‌های Dharaknoid و Dragonoid را بر اساس ژن‌های یک جنگجوی افسانه‌ای ساخت. آن دو جهان‌هایی را که در آن زندگی می‌کردند به دو واقعیت از هم جدا تبدیل کردند. یکی شامل 6 تکه از وستوریا و یکی دیگر شامل نیثیا و گاندالیا. وستوریا توسط Dragonoid تخمگذاری شد و Dharaknoid نیثیا و گاندالیا را تخمگذاری کرد. در طول زمان باکوگان‌های دیگری نیز ظاهر شدند و اصلیت آنها در افسانه‌ها گم شده‌است. در آغاز سریال فقط دو بازمانده‌ی کامل از دو باکوگان اصلی باقی مانده‌اند در حالی که بقیه باکوگان‌ها از نسل آنها هستند.
یک روز، کارت‌های عجیبی که درونشان باکوگان وجود داشت از آسمان بر روی وستال و سیاره‌ی زمین می‌افتد به این دلیل که؛ Silent Core (هسته‌ی ساکت) دزدیده شده است و Infinity Core (هسته‌ی بینهایت) بر روی زمین فرود آمده و موجب اغتشاش بین کائنات شده است. از درون این اغتشاش‌ها باکوگان به صورت توپ ظاهر شدند. دَن و براولرز با همکاری یکدیگر قوانینی برای بازی‌ای که از باکوگان‌ها در سیاره‌ی زمین استفاده می‌کند، تدوین کردند. آنها در سرزمین انسان‌ها نمی‌توانند مانند وستوریا شکل اصلی خود را بگیرند و به شکل مینیاتوری از درون یک گوی ظاهر می‌شوند. اگرچه آنها در حین بازی باکوگان می‌توانند به شکل اصلی خود ظاهر شوند.

این بازی‌ها با فریاد “زمین، باز شو”ی بازیکنان شروع می‌شود و زمان از حرکت می‌ایستد. بازی با برنده شدن یکی از بازیکان‌ها به پایان می‌رسد.
باکوگان‌ها دارای شکل و اندازه‌ی گوناگونی هستند و عموما از شش نوع Pyrus، Haos، Subterra، Darkus، Ventus و Aquos هستند بعلاوه‌ی Naga و Wavern که در انیمه از آنها به عنوان “نوع سفید” نامبرده می‌شود.
ناگا، باکوگان شیطانی‌ای است که مسیر گرداب را از وستوریا به سیاره زمین باز کرده است. در پایان فصل یک 6 نوع جهان وستوریا با یکدیگر ادغام شدند و وستوریا جدید را با یک هسته Dragonoid بوجود آوردند.
سه سال بعد از تشکیل وستوریای جدید معلوم می‌شود که وستال‌ها آنجا کلونی تشکیل داده و باکوگان را مطیع خود کرده‌اند. دراگو خودش را از هسته جدا می‌کند و با کمک 5 قهرمان جدید، وستوریا را از چنگ وستال‌ها نجات داده و همچنین “سیستم انهدام باکوگان” را که برای نابودی باکوگان ساخته شده بود را از بین می‌برد. در همین حین باکوگان‌های مصنوعی توسط وستال‌ها و همچنین انسان‌ها ساخته می‌شوند.
یک سال بعد از این وقایع مشخص می‌شود که باکوگان در دو سیاره‌ی دیگر به نام‌های نیثیا و گاندالیا که در حال جنگ‌اند نیز زندگی می‌کنند. باکوگان اهل نیثیا و گاندالیا بطور طبیعی دارای سه برابر قدرت جی باکوگان اهل وستوریا هستند ولی مثل آنها قدرت تکامل یافتن ندارند. با پایان جنگ توسط دراگو و همپیمانان انسانش، اصل و نسب باکوگان بیشتر شناخته می‌شود.

بازی فیزیکی
در جهان واقعی توپ و کارت‌های باکوگان در مغازه‌ها فروخته می‌شود. در بعضی از مواقع این توپ‌ها همانند توپ‌هایی است که در انیمه به نمایش در می‌آید. در حالت کلی 9 نوع باکوگان با نام‌های Bakucore، Super Assault، Special Attack، Trap، Battle Gear، Mobile Assault، BakuNano و Mechtogan وجود دارند. جنس باکوگان از پلاستیک مات یا شفاف و فلز می‌باشد.

باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان, باکوگان چیست | همه چیز درمورد باکوگان
                       انواع باکوگان

در ابتدا اسباب‌بازی‌های باکوگان در اندازه‌ی 28 میلیمتری عرضه می‌شدند(به نام B1). در حوالی فصل اول، باکوگان با اندازه‌ی 32 میلیمتری(به نام B2) به بازار آمدند و نوع 28 میلیمتری از رده خارج شد. باکوگان نوع B3 نیز به بازار عرضه شده که مختص به یک کلاس از نوع “برخود خاص” است و اندازه‌ی آن نسبت به قبل تفاوتی نداشته است.

برای خرید محصولات باکوگان در لیموتویز اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =