پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 ) 3

پابجی بهتره یا فورتنایت

با بیش از پنج میلیون بازیکن هم زمان در هر زمان بین این دو ، PlayerUnknown’s Battleground و Fortnite Battle Royale فقط بازی های موفقیت آمیز نیستند اینها پدیده هایی تمام عیار هستند. اما وقتی صحبت از PUBG مقابل Fortnite می شود ، کدام یک را باید بازی کنید؟

اگر به بررسی های ما توجه کنید ، هر دو PlayerUnknown’s Battlegrounds و Fortnite بازی های خوبی هستند که شایسته وقت شما هستند. اما چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ اینها چگونه با یکدیگر مقایسه می کنند؟ در این مقاله ویژگی های آنها ، از سلاح ها گرفته تا ریزگردها ، تجزیه می شود ، تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که کدام بازی بتل رویال برای شما مناسب است.

 

نگاه اجمالی 

Fortnite Battle Royale در دو ماه توسط تیم مسابقات بتل رویال Epic Games در پشت حالت Save the World ( نجات جهان ) ساخته شد. در ابتدا ، این حالت پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )یک تقلید واضح از PUBG بود ، بنابراین شما متوجه خواهید شد که آنها اصول اساسی را به اشتراک می گذارند ، اما از طریق تصویب آهسته سیستم Fort-Building و موقت بروزرسانی دائمی Epic ، Fortnite تبدیل به یک بازی آزمایشی سریعتر از سال شده است.

سیستم ساختمانی Fortnite که مستقیم از حالت PvE گرفته شده است ، به بازیکنان اجازه می دهد دیوارها ، کفها ، سقفها و رمپها را به راحتی هدف قرار دهند و شلیک یک اسلحه را تنظیم کنند. تا زمانی که بازیکنان به اندازه کافی درختان ، آجر و فلز خود را با استفاده از قطعه قطعه شدن خود ، می توانند آسمان خراشهای پیچیده ای بسازند یا دیوارهایی را به عنوان پوشش موبایل مستقر کنند. هدف خوب مفید است ، اما سقف مهارت Fortnite فراتر از تیراندازی است. این بازی رایگان ، یک معامله مناسب برای چنین تیرانداز بازی های عجیب و غریب بازی است.

مسابقات برابر 100 بازیکن مقابل یکدیگر در یک جزیره بزرگ قرار می گیرد ، اگرچه هنوز مطابق استانداردهای PUBG است. بازیکنان از اتوبوس مهمانی شروع می کنند (اتوبوس معلق از یک بالون) که مسیر خود را در یک نقشه مستقیم در نقشه حرکت می دهد. بازیکنان می توانند از هر کجای این مسیر حرکت کنند ، به طور معمول هدف یکی از مکان های نام گذاری شده در این جزیره هستند. در زمین ، آنها باید در اسرع وقت اسلحه ، معجون سپر ، مواد بهداشتی و منابع ساختمان را پیدا کنند. پس از چند دقیقه طوفان ، که توسط یک حلقه عظیم بر روی نقشه مشخص شده است ، بر روی یک بخش تصادفی از نقشه تنگ می شود. هر چند دقیقه یکبار دیگر کوچک می شود و بازیکنان را مجبور به خوشه های کوچکتر و کوچکتر می کند تا اینکه چاره ای جز ارتکاب قتل رنگارنگ و کارتونی نداشته باشند.

پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

 

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds اولین بازی از سبک بتل رویال بود که واقعاً در محبوبیت منفجر شد. PUBG با ایجاد Brendan Greene ، خالق خود اعلام پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )شده در ژانر نبرد رویال ، آهسته تر و واقع بینانه تر از Fortnite است. این یک سیستم نظامی کاملاً پر رنگ نیست ، اما نزدیک است . پابجی 30 دلار در Steam هزینه دارد و از انواع نقشه ها و حالت های بازی برخوردار است. بازی ها شبیه به Fortnite است و مسابقه در پابجی هم صد نفر برروی جزیره ای است . هر دور با هواپیما شروع می شود که بر روی نقشه پرواز می کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا جایی را که می خواهند شروع کنند انتخاب کنند.

هنگامی که بر روی زمین هستید ، باید زنده بمانید تا اسلحه و تجهیزات جمع کنید. بعد از چند دقیقه ، یک میدان انرژی کشنده آبی روی نقشه شروع به بسته شدن می کند و به طور موثر محدوده بازی را محدود می کند. بعد از این که این دایره آبی برای اولین بار ظاهر شد ، هر چند دقیقه یکبار کوچک میکند  و بازیکنان را به هم متراکم می کند تا اینکه تنها یک نفر زنده بماند.

پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

 

حالت های بازی

Fortnite حالت های اصلی PUBG را در بازی های رسمی و سفارشی خود آینه می کند. حالت Solo (انفرادی) وانیل 1v99 رایگان برای همه ، حالت Duos (دونفره) شما را با یک دوست یا غریبه در برابر تیم های دو نفر شریک می کند و حالت Squad (چهارنفره) تشکیل شده است. بازیکنان این گزینه را دارند که به عنوان یک نفره نیز به Duos یا Squads بپیوندند. برخلاف PUBG ، Fortnite همیشه از همان منظره شخص ثالث بازی می شود. هر دو هفته ، یک حالت بازی موقت جدید برای بازی در دسترس خواهد بود. چند نمونه شامل 50v50 ، پنج تیم 20 نفری ، یک حالت تک تیرانداز ، یک حالت انفجاری و Blitz است که باعث جمع آوری منابع و سرعت طوفان می شود.

👆👆👆 اسلحه های Fortnite خنده دار و مسخره هستند ، مانند این بمب بوگی که بازیکنان را به صورت غیرقابل کنترل رقص می کند.

 

سلاح ها

نقاشی های کارتونی Fortnite با اسلحه خانه نظامی آن مطابقت ندارد. اسلحه های تهاجمی ، اسلحه های شکارچی ، اسلحه های تیرانداز از خفا ، تپانچه ها ، گرداننده ها ، موشک اندازها ، پرتاب نارنجک ها و کراس ها همه از معاملات واقعی در ظاهر و رفتار تقلید می کنند.  نادر بودن سلاح ها مهم است. آمار ها نشان داده که حملات با اسلحه های نادر نتیجه بهتری نسبت به اسلحه های معمولی داشته اند.

پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

اسلحه خانه PUBG مستقیماً از سلاح های نظامی در دنیای واقعی بیرون کشیده می شود. علاوه بر نارنجک و موارد دیگر ، انواع مختلفی از سلاح های جانبی ، اسلحه ، تفنگ های حمله کننده و اسلحه زیر ماشین نیز وجود دارد. برای کسانی که می خواهند یک چالش اضافی داشته باشند ، افزودنیهای صمیمی تری مانند کمان و تفنگ موشکی تامپسون WW2 دوران WW2 نیز وجود دارد. با این حال ، مشابه سیمون های نظامی ، استفاده از این اسلحه ها به طور مؤثر نیاز به تمرین دارد زیرا هر کدام از آنها مدل های واقع بینانه ای را پخش و رها می کنند. حتی می توانید منظره اسلحه را تنظیم کنید تا در دامنه های خاص دقیق باشد یا حالت شلیک را تغییر دهید.

پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

 

وسایل نقلیه

چند ماه گذشته در Fortnite دو خودرو جدید اضافه شده است که از سبد خرید شروع می شود. ساخته شده برای دو نفر ، یک بازیکن باید هُل بدهد و دیگری سوار در سبد باشد. این سبد ها سریعترین راه برای رفت و آمد نیستند ، اما با استفاده از ساختمان یک بازیکن و فشار دادن دیگر ، می توانید رمپ های خود را ایجاد کنید که بتواند حرکت کافی برای پرواز در نقشه داشته باشد. تمام Terrain Karts تاکنون تنها وسیله نقلیه موتوری Fortnite است. درایورهایی که با چهار بازیکن مناسب هستند ، می توانند سبک ماریو کارت را برای افزایش سرعت کمی قدرتمند کنند.

PUBG مجموعه ای از اتومبیل ها و قایق ها را تشکیل می دهد که می تواند سفر به نقشه های بزرگ آن را بسیار ساده تر کند.پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

با این حال ، اینها بدنام و بی حوصله هستند. همچنین ماشین ها از بنزین استفاده می کنند که می تواند مشکل باشد. با این وجود ، وقتی نیاز به یک استراحت سریع دارید ، آنها ارزشمند هستند و واقعیت این است که تیم شما می تواند مسافران را سوار کند و هنوز هم اسلحه های خود را آتش بکشد ، باعث می شود لحظاتی هیجان انگیز به سبک دیوانه حداکثر برسد.

 

نقشه ها

Fortnite در حال حاضر یک نقشه دارد ، و هنوز اعلام به انتشار نقشه جدیدی نکرده است یا به آن اشاره نکرده است. استانداردهای نبرد رویال بسیار کوچک است ، تقریباً در حدود یک چهارم اندازه کوچکترین نقشه 4×4 کیلومتری PUBG. بیشتر قسمتهای آن کوهستانی و سرسبز است ، با مناطقی که برای سبکهای مختلف بازی طراحی شده اند ، گره خورده است ، اگرچه یک بیوم بیابانی جایگزین تکه ای از رنگ سبز در محله جنوب شرقی شد. Tilted Towers یک بلوک شهری است که دارای ساختمان های بلند و خیابان های مسطح و باز بین آنها است. Wailing Woods یک جنگل متراکم است که دارای یک پیچ و خم پرچین در مرکز آن است. پارک دلپذیر یک محله حومه است که با یک زمین فوتبال هم مرز است. با نزدیک به 20 مکان نامگذاری شده و ده ها نقطه از مکان کوچکتر بین آنها ، نقشه Fortnite متراکم است و همیشه در حال تغییر است.

PUBG چندین نقشه مختلف برای بازی کردن دارد. محیط های مختلف به طرز چشمگیری دارای تاکتیک های متفاوتی هستند ، که به حفظ PUBG از احساس سرمازدگی کمک می کند. رایج ترین نقشه ارانگل ، جزیره 8×8 کیلومتری الهام گرفته از روسیه است که منظره متنوعی از جنگل ها ، شهرها ، مزارع و مرداب ها را در خود جای داده است. میرانمار یک قطعه 8×8 کیلومتری صحرا مکزیکی با فضاهای باز و پوشش پراکنده فراتر از تعداد بیشماری از باغ های ساحلی آن است. Sanhok جدیدترین نقشه PUBG است ، یک جزیره جنگل گرمسیری 4×4 کیلومتر است.

 

به روزرسانی ها

Fortnite با به روزرسانی های موجود در هر دو هفته ، با به روزرسانی های نقشه جدید ، سلاح ها ، موارد (دیدن بوش و پرتاب) ، پوسته ها ، و ترفندهای مختلف ، در قسمت قابل اعتماد قرار گرفته است.

PUBG به طور مداوم در حال به روزرسانی های جدید است که نقشه ها ، اسلحه ها و اصلاحات بسیار مورد نیاز را اضافه می کند. در حالی که دیگر به Steam Early Access دسترسی ندارید ، توسعه دهندگان همچنین تمایل دارند سریعاً به بازخورد جامعه پاسخ دهند – خصوصاً در مورد ریزگردها.

 

 

کدام یک را بازی کنیم ؟

این یک سوال دشوار است. همانطور که مشاهده می کنید ، PUBG و Fortnite تفاوت های چشمگیری دارند و هر یک از نقاط قوت خاصی برخوردار هستند. PUBG دارای تنوع نقشه است ، در حالی که نقشه تک Fortnite می تواند پس از مدتی خسته کننده شود ، اگرچه Epic از طریق به روزرسانی های مکرر مسئله را کاهش می دهد. از طرفی ، اسلحه ها و ابزارهای Fortnite بسیار خلاقانه و جاسوسی هستند ، در حالی که اسلحه خانه PUBG ها بسیار هیجان انگیز است.

اگر ایده یک تیرانداز با کمان را بیشتر با یک مؤلفه ساخت و ساز پایه ای چالش برانگیز اما بسیار رضایت بخش دوست دارید ، Fortnite انتخاب واضح است.

اما اگر شما به سمت تیراندازانی که دارای کندی و تنش هستند تمایل دارید ، مانند اکثر سیمرزهای نظامی ، PUBG راهی برای پیشروی است. واقعیت این است که یا هر بازی ارزش وقت شما را دارد و هر دو در کنار دیگری می توانند از آن لذت ببرند.

 

نتیجه گیری

اگر هنوز در حصار هستید ، با PUBG Mobile شروع کنید. بازی رایگان بودن بدان معنی است که می توانید بدون هیچ خطری آن را امتحان کنید ( لازم به ذکر است که اگر به دنبال اجرای بازی پابجی بر روی کامپیوتر خود هستید و میخواهید آنرا رایگان بازی کنید ، پابجی را در شبیه ساز برای خود نصب کنید. ) و احساس کنید که آیا حالت بازی جنگ زیاد ، لیوان چای شماست یا خیر. این می تواند یک چیز بزرگ و پرتحرک باشد وقتی در جمع ده نفر هستید و برای زندگی خود می جنگید. اگر جذابیت های جنگی پابجی به مزاجتان خوش نیامد اما همچنان دنبال سبک بتل رویال هستید ، Fortnite همان شخصی است که باید در مرحله بعدی امتحان کنید.

1 دیدگاه

  1. پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

    سلام من هر دوتای اینارو بازی کردم پابجی رو تو موبایل و فورتنایت رو تو ps4 وباید بگم اینقدر خودتونو اذیت نکنید هردوشون عالی و فوق العاده هستند به نظر اگر میتونید هر دوتاشونو دانلود کنید

    1. پابجی بهتره یا فورتنایت, مقایسه بازی PUBG با Fortnite ( بازی های بتل رویال 2 )

      در واقع حرف شما درست است اما اگر کسی دنبال بازی پیشرفته میگردد در فورتنایت لذت بیشتری خواهد ولی اگر به دنبال بازی ساده ای هستید بهتر است پابجی رو انتخاب کنین اما در نتیجه فورتنایت طرفدار بیشتری نسبت به پابجی دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =