شوالیه تاریکی, شوالیه تاریکی

شوالیه تاریکی یک نظر بگذارید

( شوالیه تاریکی )

بتمن یک شخصیت خیالی ابرقهرمان کمیک آمریکایی منتشر شده توسط دی سی کامیکس که تاکنون در فیلم ، بازی های ویدیویی و انیمیشن های بی شماری حضور یافته است.

بتمن (Batman)
– ناشر دی سی کامیکس (DC Comics)
– ساخته شده توسط : باب کین و بیل فینگر
– اولین حضور: کمیک کارآگاهی شماره 27 (مه 1939)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
– نام کامل: بروس وین
– گونه: انسان
– جهان زادگاه: زمین
– وابستگی به تیم:
خانواده بتمن (Bat Family)
لیگ عدالت (justice league)
کمپانی وین
– هم دستان:
رابین
بت گرل
جیمز گوردون
زن گربه ای
آلفرد
– نام های مستعار:
شوالیه تاریکی
مبارز شنل پوش
خفاش گاتهام
و…
– توانایی ها
نبوغ فکری
کارآگاه خبره
استاد هنرهای رزمی
هکر کامپیوتر
دسترسی به منابع مالی و اطلاعات گسترده

بروس وین به انگلیسی (Bruce wayne) هویت پنهان شده پشت نقاب بتمن است. بروس وین بیلیونر، تاجر و نیکوکار آمریکایی است. والدین او در کودکی جلوی چشمان او به قتل رسیدند و از آن زمان، وی قسم خورد که از تبهکاران انتقام بگیرد و عدالت را به جامعه بازگرداند. وین تمرینات بدنی و فکری ویژه‌ای را پشت سر گذاشت و با لباسی ایده گرفته از خفاش، به مبارزه با جنایت‌کاران می‌پردازد.
دوران طلایی
در اولین حضور بتمن در کمیک‌های کارآگاهی شماره ۲۷، بتمن در حال مبارزه با جرم و جنایت است و خاستگاه او در کمیک‌های کارآگاهی شماره ۳۳ (نوامبر ۱۹۳۹) مشخص می‌شود و بعدها در کمیک بتمن شماره ۴۷ گسترش می‌یابد. بر پایه اطلاعات کمیک‌ها، بروس وین، فرزند توماس و مارتا وین است. آن‌ها یک خانوادهٔ ثروتمند و خیر هستند که در گاتهام سیتی زندگی می‌کنند. بروس در قصر وین به دنیا می‌آید و آن‌جا بزرگ می‌شود و تا هشت سالگی زندگی شاد و خوبی دارد. تا این‌که در هشت سالگی‌اش، در راه بازگشت از سالن سینما به خانه ، جو چیل پدر و مادرش را جلوی چشمانش به قتل می‌رساند. همان شب، بروس وین سوگند می‌خورد که زندگی‌اش را وقف مبارزه با جرم و جنایت کند. او تمرین‌های فکری و بدنی مختلفی را پشت سر می‌گذارد. اما درمی‌یابد این‌ها کافی نیست. او می‌داند که جنایتکاران خیلی خرافاتی‌اند، بنابراین باید با نمادی علیه آن‌ها بجنگد که ترس را به قلبشان وارد کند. در همین لحظه یک خفاش از پنجره وارد می‌شود و الهام‌بخش بروس برای انتخاب شخصیت بتمن (مرد خفاشی) می‌شود.
اوایل کارهای خودسرانه و شورشی بروس، باعث خشم پلیس می‌شود. در این زمان، بروس نامزدی به نام جولی مدیسون دارد. در بتمن شماره ۱، او یک سیرک‌باز و یتیم به نام دیک گریسون را به پیش خود می‌برد و او تبدیل به همراهش در مبارزات (رابین) می‌شود. بتمن همچنین انجمن عدالت آمریکا را پایه‌گذاری می‌کند و گاهی در فعالیت‌های آن شرکت می‌کند. رابطه ی پلیس کم کم با او خوب میشود و او به عنوان عضو افتخاری پلیس گاتهام سیتی انتخاب میشود. در این زمان، آلفرد پنی‌ورث به قصر وین می‌آید و بعد از مطلع شده از هویت مخفی بتمن و رابین، تصمیم می‌گیرد به عنوان دستیار آن‌ها کار کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =