دختر کفشدوزکی, دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug

دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug 1

مارینت دوپن-چنگ
“من فکر می‌کنم که گربه‌ی سیاه خیلی دوست داره بدونه من کی هستم. اون خیلی فضوله. امکان نداره بذارم این اتفاق بیوفته. هیچکی نمی‌تونه بفهمه که من کی هستم. “((مارینت))

مارینت دوپن-چنگ یکی از شخصیت‌های اصلی سریال دختر کفشدوزکی است. او دانش‌آموز مدرسه‌ی فرانسوا دوپن و کلاس خانم باستیر در پاریس و همچنین یک طراح تازه‌کار مد هست که آرزو دارد روزی برند خود را داشته باشد. در سریال دختر کفشدوزکی وقتی تیکی به او ملحق می‌شود، مارینت تبدیل به ابر قهرمان دختر کفشدوزکی می‌شود و قدرت آفرینش را بدست می‌آورد که توسط آن می‌تواند با هاوک ماث و داره و دسته‌اش مبارزه کند. او همچنین رهبر تیم ابرقهرمانان فرانسوی به اسم معجزآساست

ظاهر
ظاهر فیزیکی

مارینت یک دختر لاغر اندام و نوجوان دورگه فرانسوی(از طرف پدر) و چینی از طرف مادر است. او دارای قدی متوسط با موهای سیاه مایل به آبی است. دختر کفشدوزکی, دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug او همچنین دارای کمی کک و مک در بین بینی خود می‌باشد. در قسمت “شکارچی قلب” وقتی مارینت کشِ موهایش را از دست می‌دهد، بلندی موهای او به شانه‌هایش می‌رسد.
.
لباس روزمره
مارینت یک کت ورزشی خاکستری با آستین‌های بالا زده می‌پوشد. قسمت داخلی کت ورزشی او دارای رنگ سفید با نقطه‌های صورتی با پیرایش می‌باشد. او در زیر کت خود یک تی-شرت سفید با دوخت سیاه که در زیر یقه‌اش دارای طرح یک گل است، می‌پوشد. طرح آن دارای گل‌های صورتی و برگ‌های سیاه است. او همچنین شلواری صورتی با ساق تا شده و کفش‌های باله‌ی صورتی با بندهای قرمز به پا می‌کند. او چشم‌های خود را با خط چشم آرایش می‌کند و همچین گوشواره‌های سیاهی به گوش می‌کند که وقتی تیکی به داخل آنها می‌رود به عنوان معجزه‌گر عمل می‌کنند. او معمولا کیفی به رنگ صورتی روشن با بندهای سیاه نیز بر روی شانه‌ی سمت راست خود حمل می‌کند.

.
.
در نقش دختر کفشدوزکی
او یک لباس یک تکه تنگ قرمز با خال‌های قرمز و یقه‌ی سیاه می‌پوشد. طبق گفته‌ی مارینت در قسمت “زندگی دوگانه‌ی مارینت” جنس لباس او از پارچه‌ی تخریب ناپذیری است. وقتی او از یویوی خود استفاده نمی‌کند، آنها را با یک نخ قرمز در کنار ران پای خود نگه می‌دارد. او بر روی صورت خود یک ماسک قرمز با پنج خال قرمز و دور چشمی سیاه نیز بر روی صورت خود می‌پوشد. گوشواره‌های او قرمز با پنج خال سیاه با طرح چهارگوش و کش موهای او تبدیل به روبان‌های قرمز می‌شوند که هنگام حرکت مانند شاخک‌های کفشدوزک تکان می‌خورند.

دختر کفشدوزکی, دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug

در نقش بانوی سیاه
لباس بانوی سیاه شباهت زیادی به لباس گربه‌ی سیاه دارد. مارینت یک لباس گربه‌ای سیاه با رگه‌های شبنمای سبز در قسمت زانوها، آرنج‌ها، کمر و گردن می‌پوشد. دستکش‌های او نیز به رنگ سیاه هستند که به چنگال‌های گربه مانندی ختم می‌شوند. در دور کمر او یک کمربند مشکی با نوار شبنمای سبز وجود دارد. چکمه‌های مشکی و سبز شبنمای او تا زیر زانوهایش می‌رسد. او موی مشکی زاغی دارد که بلندی آن تا زمین می‌رسد و به شکل یک دسته بافته شده است که مانند دم یک گربه می‌مانند. رنگ گوش‌های گربه‌ای او دارای ته مایه سبزِ شبنماست. چشم‌های او نیز به رنگ سبز با مردمک‌های کشیده است که ماسکی سیاه‌رنگ بر روی آنها قرار می‌گیرد. مثل یویو، وقتی بانوی سیاه از عصایش استفاده نمی‌کند، آن را در کنار ران پای خود نگه می‌دارد.

در نقش موش چندگانه
موش چندگانه یک لباس خاکستری، صورتی و سیاه می‌پوشد. او موهایش را به سبک اودانگو می‌بافد که به گوش‌های یک موش شباهت می‌دهد. او همچنین معجزه آسای خود را که بصورت یک گردنبند است، دور گردن خود می‌پوشد. ماسک او در قسمت فوقانی خاکستری و در قسمت زیرین صورتی با دور مشکی است. او دستکش‌های سیاه بلند با بندهای صورتی دارد که کمی از آرنج بلندتر هستند. او همچنین چکمه‌های سیاه بلندی که تا زانو می‌رسد و دارای بندهای صورتی است، می‌پوشد.

در نقش روباه چندگانه
در اصل روباه چندگانه همان موش چندگانه‌ست که تمامی ته رنگ‌های صورتی آن به رنگ نارنجی تغییر یافته و در قسمت سینه، بخشی سفید در نتیجه نفوذ معجزه‌ی روباه وجود دارد. قسمت صورتی ماسک او نیز به رنگ نارنجی تغییر یافته است.

در نقش سیاه چندگانه
در اصل روباه چندگانه همان موش چندگانه‌ست که تمامی ته رنگ‌های صورتی آن در نتیجه‌ی نفوذ گربه سیاه به رنگ مشکی (مشکی تیره‌تری از لباس موش چندگانه) تغییر یافته است. قسمت صورتی ماسک او نیز به رنگ مشکی تغییر رنگ داده است.

در نقش حشره‌ی اژدها
حشره اژدها لباسی می‌پوشد که شباهت‌هایی هم به معجزه‌گر کفشدوزکی و هم به معجزه‌گر اژدها دارد. قسمت راست لباس، قرمز با خال‌های سیاه و خط‌های سیاه و زرد در قسمت پا و ساعد است.
قسمت چپی لباس سیاه و دارای خال‌های قرمز و خط زرد است؛ ساعد و پا همان خط ولی به رنگ قرمز را دارا می‌باشد. یقه‌ی لباس او سیاه با دور زرد است و بر روی سینه‌اش نقطه‌ای سیاه رنگ است که نمایانگر عنصرهای سه‌گانه قابل کنترل(رعد، هوا و آب) است.
در پشت سر او دارای چهار شاخ قرمز اژدها مانند با نوک سیاه وجود دارد. در قسمت پشت او نیز جایگاهی برای نگه داشتن شمشیرها وجود دارد. بر روی صورت او ماسک قرمزی با سه نقطه و دورنمای سیاه و زرد در گوشه‌ها قرار دارد.

دختر کفشدوزکی, دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug

شخصیت
مارینت یک دختر شاد، شیرین و برونگراست که عاشق مد، دوستان، خانواده و آدرین اگرست(پسر مورد علاقه مارینت) است.
آدرین او را اینطور توصیف می‌کند: او دختری راستگو، مهربان، با انصاف و همینطور باوفاست که امکان ندارد به شما خیانت کند.
او همیشه آماده‌ی کمک کردن است و به کسانی که اعتماد به نفس کافی ندارند یاری می‌رساند. مثل: ژولکا کوفِن که فکر می‌کرد توسط عکسِ کلاسی طلسم شده یا مارک آنسیل که می‌ترسید نوشته‌های خلاقانه‌اش را با دیگران به اشتراک بگذارد. طبق گفته‌ی کلارا نایتینگل او دارای یک قلب صاف و پاک می‌باشد. او به بقیه مردم اهمیت زیادی می‌دهد به اندازه‌ای که حتی در برخی مواقع احساسات و خواسته‌های آنها را بر خواسته‌های خود ارجح می‌داند. با اینکه او خیلی مهربان است ولی این مهربانی بدون حد و مرز نیست مثلا زمانی که کلوئی بورگوآس او را خیلی اذیت می‌کند، مارینت از ادامه همکاری با او و محافظت از او سر باز می‌زند. با اینکه او دارای یک شخصیت برونگرا و همدل است ولی از نداشتن اعتماد به نفس کافی رنج می‌برد. او قبلا خیلی خجالتی‌تر بود و جرئت ایستادگی در برابر دیگران را نداشت ولی از زمانی که به دختر کفشدوزکی تبدیل شد، اعتماد به نفس بیشتری بدست آورد.

  1. دختر کفشدوزکی, دختر کفشدوزکی شگفت انگیز (قسمت اول) miraculous ladybug

    خ.و.ب.ه.ب.د.ن.ی.س.ت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =